Blog Ubezpieczeniowy

Serdecznie i gorąco zachęcamy do lektury naszego bloga poświęconego zagadnieniom ubezpieczeniowym. Blog ubezpieczeniowy czeka na Ciebie!

KL/NNW na pojazd – nowa oferta

20 lutego, 2023

Firma transportowa, która wysyła kierowców poza granice Polski, ponosi odpowiedzialność za koszty leczenia kierowcy. Wielu przewoźników uważa, że EKUZ jest alternatywą dla prywatnego ubezpieczenia kosztów leczenia. Jednak analiza tego, co oferuje EKUZ pokazuje, że tak nie jest. Najrozsądniej jest pobrać kartę EKUZ i jednocześnie wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia (KL/NNW). W razie szkody taniej będzie skorzystać z prywatnej polisy. Jeśli zdarzenie będzie na tyle poważne, że koszty leczenia przewyższą sumę ubezpieczenia, wówczas EKUZ będzie nieoceniony.

więcej

Jakie klauzule są niezbędne w polisie OCPD? Zapisz się na DARMOWY WEBINAR

12 stycznia, 2023

Choć ubezpieczenie OCPD nie jest obowiązkowe, powinien posiadać je każdy przewoźnik, aby ochronić swój biznes i  być wiarygodnym partnerem dla zleceniodawców. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów OC Przewoźnika, które różnią się od siebie klauzulami rozszerzającymi lub doprecyzowującymi zakres ubezpieczenia. Zastanawiasz się, jakie klauzule powinna zawierać Twoja Polisa OCPD? Czy wiesz na jakie zapisy należy zwrócić szczególną uwagę? Taką wiedzę możesz uzyskać wprost od naszych ekspertów z branży ubezpieczeniowej, podczas BEZPŁATNEGO WEBINARU — Praktyczne zastosowanie klauzul w polisach OCPD.

więcej

Truck Assistance – realna pomoc dla przewoźnika

16 grudnia, 2022

Europ Assistance Polska w lutym br. dla klientów Transbrokers uruchomił nowy program przeznaczony firmom przewozowym. Obecnie trwa specjalna promocja, w ramach której Trans.eu oferuje Truck Assistance Premium Plus w pakiecie przy zakupie dostępu do platformy.

więcej

Pokaż mi swoją  polisę OCP, a powiem Ci do jakich zleceń będziesz wybierany

1 września, 2022

Pokaż mi swoją  polisę OCP, a powiem Ci do jakich zleceń będziesz wybierany. Brzmi zabawnie? Przecież złożyłem najtańszą ofertę, więc na pewno zostanę wybrany. A czy zastanawialiście się kiedykolwiek jaki wpływ ma zakres polisy OCP na decyzję o wyborze przewoźnika? I czy zleceniodawcy, a szczególnie spedycje zwracają uwagę na coś więcej niż tylko „posiadanie papieru”?

więcej

Kary umowne w zleceniach a odpowiedzialność ubezpieczyciela

22 stycznia, 2020

Zlecenie transportowe ma na celu wskazanie istotnych elementów umownych pomiędzy zlecającym a przewoźnikiem. Zaakceptowane zlecenie staje się umową przewozową zobowiązującą przewoźnika do wykonania usługi. Kodek Cywilny w myśl zasady swobody umów wskazuje, że strony mogą dowolnie ukształtować stosunek prawny, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. Zarówno Konwencja CMR, jak i Prawo Przewozowe nie posługują się pojęciem zlecenia, a jedynie listem przewozowym, który stanowi dowód zawarcia umowy przewozu.

więcej

Piorun przyczyną szkody transportowej

23 września, 2019

Piorun przyczyną szkody transportowej

Na początku września 2019 branżę transportową i ubezpieczeniową zelektryzowała informacja, że na Podkarpaciu doszło do nietypowej szkody. W cysternę przewożącą płynny asfalt uderzył piorun. Najstarsi właściciele i prezesi firm transportowych nie pamiętali podobnego przypadku. Górale też nie.

więcej