Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Ok, nie pokazuj więcej tego komunikatu

Przewoźniku! Sprawdź, co ci grozi, jeśli masz słabe ubezpieczenie OCPD

28 stycznia 2018

Czym grozi słabe OCPD Kiepskie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego może przysporzyć nie lada problemów, głównie finansowych. W skrajnych sytuacjach, przy niekorzystnym dla rozwoju wypadków, zła polisa może doprowadzić nawet do bankructwa przedsiębiorstwa. Zapoznaj się z potencjalnymi konsekwencjami oszczędności na zakupie OCPD.

Kalkulator OCPD

Konsekwencje finansowe dla przewoźnika

Kiepska polisa OCPD to w pierwszej kolejności straty finansowe – odszkodowania zamiast z polisy OCPD będą szły z kieszeni przewoźnika.

Kalkulator OCPD

Konsekwencje związane z pominięciem lub wykluczeniem przewoźnika z łańcucha dostaw

Opis zdarzenia Ile kosztuje rozszerzenie w ofercie Transbrokers Konsekwencje dla przewoźnika
Polisa przewoźnika nie dopuszczała przewozu obuwia i odzieży. Klient podpisał ze spedycją, z którą od kilku lat współpracował,  kontrakt na przewóz mienia marki PUMA. Niestety nie rozszerzył polisy o przewóz w/w mienia. Kierowca zatrzymał się na parkingu strzeżonym celem odbycia dobowego odpoczynku. Nad ranem okazało się, że naczepa została okradziona. Wycena szkody – 285.000zł. Z uwagi na brak pokrycia polisowego i wysokość roszczenia w proces likwidację zaangażowana została polisa spedytora zlecającego transport celem zbadania należytości wykonania zadania zorganizowania transportu. Bezskładkowo Utrata kontraktu, zmniejszenie wiarygodności, strata wizerunkowa, pomijanie przy wyborze realizatora kontraktu.
Autor:

Kontakt

  • Transbrokers.eu Sp. z o.o.
    ul. Fiołkowa 3
    52-200 Wysoka, Polska
  • (71) 726 31 74
  • info@transbrokers.eu
  • Zezwolenie 1981/13
Zapytaj o ofertę