Przewoźniku! Sprawdź, co ci grozi, jeśli masz słabe ubezpieczenie OCPD

28 stycznia 2018

Czym grozi słabe OCPD Kiepskie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego może przysporzyć nie lada problemów, głównie finansowych. W skrajnych sytuacjach, przy niekorzystnym dla rozwoju wypadków, zła polisa może doprowadzić nawet do bankructwa przedsiębiorstwa. Zapoznaj się z potencjalnymi konsekwencjami oszczędności na zakupie OCPD.

Kalkulator OCPD

Konsekwencje finansowe dla przewoźnika

Kiepska polisa OCPD to w pierwszej kolejności straty finansowe – odszkodowania zamiast z polisy OCPD będą szły z kieszeni przewoźnika.

Kalkulator OCPD

Konsekwencje związane z pominięciem lub wykluczeniem przewoźnika z łańcucha dostaw

Opis zdarzeniaIle kosztuje rozszerzenie w ofercie TransbrokersKonsekwencje dla przewoźnika
Polisa przewoźnika nie dopuszczała przewozu obuwia i odzieży. Klient podpisał ze spedycją, z którą od kilku lat współpracował,  kontrakt na przewóz mienia marki PUMA. Niestety nie rozszerzył polisy o przewóz w/w mienia. Kierowca zatrzymał się na parkingu strzeżonym celem odbycia dobowego odpoczynku. Nad ranem okazało się, że naczepa została okradziona. Wycena szkody – 285.000zł. Z uwagi na brak pokrycia polisowego i wysokość roszczenia w proces likwidację zaangażowana została polisa spedytora zlecającego transport celem zbadania należytości wykonania zadania zorganizowania transportu. BezskładkowoUtrata kontraktu, zmniejszenie wiarygodności, strata wizerunkowa, pomijanie przy wyborze realizatora kontraktu.
Autor:

Kontakt

  • Transbrokers.eu Sp. z o.o.
    ul. Fiołkowa 3
    52-200 Wysoka, Polska
  • (71) 726 31 74
  • info@transbrokers.eu
  • Zezwolenie 1981/13
Zapytaj o ofertę