Truck Assistance – realna pomoc dla przewoźnika

Europ Assistance Polska w lutym br. dla klientów Transbrokers uruchomił nowy program przeznaczony firmom przewozowym. Obecnie trwa specjalna promocja, w ramach której Trans.eu oferuje Truck Assistance Premium Plus w pakiecie przy zakupie dostępu do platformy.

Szeroki zakres ochrony 

Na stronie www.trans.eu trwa obecnie promocja 2 za 1. Skierowana jest głównie do właścicieli firm transportowych, posiadających pojazdy o DMC powyżej 3,5 t. Warunki promocji są proste. Przy zakupie dostępu do platformy z największą giełdą ładunków otrzymujemy w cenie abonamentu pakiet Truck Assistance Premium Plus. W ubezpieczeniu dostępne są świadczenia z zakresu pomocy:

  • w sytuacji awarii pojazdu
  • po wypadku
  • po unieruchomieniu pojazdu na skutek warunków pogodowych
  • przy awarii ogumienia
  • w przypadku aktu wandalizmu
  • w wyniku uszkodzenia ciała kierowcy na skutek wypadku.

Klauzule o charakterze assistance zamieszczane w polisach OCPD, jak np. klauzula podniesienia i wyciągnięcia pojazdu często nie spełniają oczekiwań przewoźników – mają ograniczony zakres, niskie limity, a ubezpieczenie działa na przykład tylko wtedy, gdy uszkodzony został też przewożony ładunek. Chcemy to zmienić i nieść realną pomoc przewoźnikom w każdej sytuacji, dlatego wspólnie z Europ Assistance Polska podjęliśmy się opracowania Transbrokers Truck Assistance – mówi Adam Pająk, Prezes Zarządu Transbrokers.eu

Dodatkowe korzyści z posiadania Truck Assistance

W takiej polisie bardzo ważny jest także limit kilometrowy holowania oraz na to, gdzie pojazd może zostać zholowany.

W proponowanym przez nas rozwiązaniu to przewoźnik wskazuje miejsce, w którym chce zholować samochód może wybrać dowolny cel, jak na przykład warsztat swojego sprawdzonego mechanika. – dodaje Adam Pająk.

Transbrokers Truck Assistance obejmuje zdarzenia na terytorium Polski i Europy. W przypadku awarii daje możliwość holowania do 100 km. Po wypadku holowanie jest możliwe do 500 km. Ubezpieczony może liczyć na usprawnienie pojazdu na miejscu, jak również na organizację innego środka transportu, dozór ładunku do 24 godzin, organizację przeładunku czy zwrot kosztów wynajmu pojazdu zastępczego.

W przypadku kradzieży pojazdu lub gdy naprawa nie może być wykonana w ciągu doby od zdarzenia, ubezpieczony może skorzystać z zakwaterowania w hotelu.

Praca przewoźnika drogowego jest bardzo wymagająca. Kierowcy często nie są w stanie przewidzieć różnych sytuacji, które spotykają ich na drodze. Dla przykładu nasz klient miał w tym roku awarię pojazdu. Zerwał się pasek alternatora. Wezwaliśmy mechanika, który zabrał zepsutą część do serwisu. Po naprawie zamontował ją w pojeździe. Dzięki temu przewoźnik zaoszczędził 2000 PLN. Dlatego uważam, że połączenie oferty Platformy Trans.eu i ubezpieczenia Truck Assistance to strzał w dziesiątkę. Właściciel firmy może skupić się na rozwijaniu biznesu, wiedząc, że kierowca w razie problemów otrzyma pomoc – mówi Krzysztof Zaborowski, Key Account Manager w Europ Assistance Polska.

Oszczędność pieniędzy w razie awarii

Truck Assistance to nie tylko gwarancja pomocy. To również duża oszczędność pieniędzy w razie problemów z samochodem.

Przykład: Awaria ciągnika siodłowego – przestał działać rozrusznik. Po telefonie do Centrum Alarmowego zorganizowano holowanie pojazdu do serwisu. Koszt usługi to 5900 PLN, które zostało pokryte z ubezpieczenia.

Platforma Trans.eu to kompleksowe rozwiązanie dla przewoźników. Jej głównymi zaletami są:

  • duża baza najświeższych ofert
  • możliwość natychmiastowej negocjacji oferty z kontrahentami
  • szybka weryfikacja zleceniodawcy
  • oszczędność czasu i swoboda działania.

Więcej informacji o promocji na stronie 👉 https://www.trans.eu/pl/blog/tfc/promocja-2-za-1-truck-assistance-w-prezencie-do-abonamentu/