Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego w czasach pandemii koronawirusa

W starych, dobrych czasach, przed wybuchem pandemii, przewoźnicy zwracali uwagę przede wszystkim na zakres i cenę ubezpieczenia. Czasem tylko na cenę. Był to wówczas racjonalny sposób postępowania. Niestety, pandemia wszystko zmieniła i przewartościowała priorytety.

Dziś nadal ważne jest, by polisa OC przewoźnika miała szeroki zakres ubezpieczenia, tak by gwarantowała realna ochronę ubezpieczeniową i by była do zaakceptowania przez spedytorów, załadowców czy przewoźników-zleceniodawców. Doszedł jednak dodatkowy element: serwis sprzedażowy.

Pandemia przegnała agentów i brokerów oraz ubezpieczycieli do domu. Cała ubezpieczeniowa Polska przeszła na pracę zdalną, która stawia przed wszystkimi nowe wyzwania i może generować określone trudności, np. kłopoty z dodzwonieniem się, problem z wystawieniem polisy, certyfikatu, aneksu, trudności z uzyskaniem przez spedytora potwierdzenia aktualności polisy itd.

Nagle, jak nigdy dotąd, okazuje się, jak bardzo ważne jest, by serwis sprzedażowy był solidny, pewny i o odpowiedniej jakości. Problem z polisą, to brak zleceń. Kwestia przetrwania. Pandemia to wszystko obnaża bezlitośnie.

Kupując polisę OCP należy się dobrze upewnić, czy i kiedy zostanie wystawiona polisa oraz jak będzie wyglądać serwis posprzedażowy, gdy powstanie konieczność dokonania zmian w polisie i wystawienia związanego z tym aneksu lub choćby rozłożenia płatności składki na dogodne raty. A ponieważ spedytorzy przed wystawieniem zlecenia transportowego zwykle proszą ubezpieczyciela o potwierdzenie opłacenia składki i aktualności polisy ważne jest, by ktoś im te dane potwierdził. Kiepski serwis ubezpieczeniowy może utrudnić lub uniemożliwić prowadzenie biznesu.

Tu z pomocą przewoźnikom przychodzi Transbrokers.eu.:

  • jesteśmy zawsze dostępni pod telefonem, komunikatorem Trans.eu oraz e-mailem, od wczesnego rana aż do wieczora,
  • oferujemy dwa pakietowe programy OCP o szerokim zakresie ubezpieczenia i niskiej składce,
  • polisa nie jest rozliczana po zakończeniu ochrony
  • składka może zostać opłacona w dogodnych ratach,
  • nasze ubezpieczenia OCP są znane na rynku i akceptowane przez spedytorów,
  • wszystkie polisy są wystawiane w dniu złożenia zamówienia i dostarczane drogą mailową,
  • potwierdzamy spedytorom aktualność polisy ubezpieczeniowej.

Zaufało nam już ponad 5 000 przewoźników. Od lat jesteśmy zaufanym partnerem.