Koszty Leczenia Kierowcy

Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Kierowcy za granicą jest adresowane do każdego przewoźnika międzynarodowego.

Koszty leczenia kierowcy obciążają bezpośrednio przewoźnika. EKUZ nie zabezpiecza w 100% pracodawcy przed ponoszeniem kosztów związanych z leczeniem stomatologiczne, leczeniem internistycznym lub leczeniem ambulatoryjnym kierowcy. Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Kierowcy szczególnie przydaje się w przypadku hospitalizacji lub transportu sanitarnego.

Ubezpieczenie KL jest najlepszym sposobem skutecznego zabezpieczenia firmy transportowej przez koniecznością ponoszenia tego rodzaju kosztów.

KL/NNW na pojazd – nowa oferta

20 lutego, 2023

Firma transportowa, która wysyła kierowców poza granice Polski, ponosi odpowiedzialność za koszty leczenia kierowcy. Wielu przewoźników uważa, że EKUZ jest alternatywą dla prywatnego ubezpieczenia kosztów leczenia. Jednak analiza tego, co oferuje EKUZ pokazuje, że tak nie jest. Najrozsądniej jest pobrać kartę EKUZ i jednocześnie wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia (KL/NNW). W razie szkody taniej będzie skorzystać z prywatnej polisy. Jeśli zdarzenie będzie na tyle poważne, że koszty leczenia przewyższą sumę ubezpieczenia, wówczas EKUZ będzie nieoceniony.

więcej

EKUZ vs. prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla kierowcy

26 marca, 2018

Ubezpieczenie zdrowotne dla kierowcy vs EKUZ

Firma transportowa, która wysyła kierowców poza granice Polski, ponosi odpowiedzialność za koszty leczenia kierowcy. Wielu przewoźników uważa, że EKUZ jest alternatywą dla prywatnego ubezpieczenia kosztów leczenia. Czy mają rację? Aby to sprawdzić przeprowadziliśmy test. Porównaliśmy zakres ubezpieczenia EKUZ oraz zakres typowego ubezpieczenia kosztów leczenia.

więcej