Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Ok, nie pokazuj więcej tego komunikatu

Wiadomości Ubezpieczeniowe

OSTATNIE ARTYKUŁY:

Za co 4 wypadek na europejskich drogach odpowiedzialny jest nadawca ładunku

27 listopada , 2020

 

 

Pośpiech, brak poczucia odpowiedzialności nieznajomość przepisów prawa i podstawowych praw fizyki – to najczęstsze błędy popełniane na załadunku i przyczyna wypadków.

W 2016 Jecques Barott, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarza ds. transportu stwierdził, że za 25% tych wypadków winę ponoszą osoby odpowiedzialne za załadunek, a konkretniej jego nadawcy. 

więcej

Kary umowne w zleceniach a odpowiedzialność ubezpieczyciela

22 stycznia , 2020

Zlecenie transportowe ma na celu wskazanie istotnych elementów umownych pomiędzy zlecającym a przewoźnikiem. Zaakceptowane zlecenie staje się umową przewozową zobowiązującą przewoźnika do wykonania usługi. Kodek Cywilny w myśl zasady swobody umów wskazuje, że strony mogą dowolnie ukształtować stosunek prawny, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. Zarówno Konwencja CMR, jak i Prawo Przewozowe nie posługują się pojęciem zlecenia, a jedynie listem przewozowym, który stanowi dowód zawarcia umowy przewozu.

więcej

Piorun przyczyną szkody transportowej

23 września , 2019

Piorun przyczyną szkody transportowej

Na początku września 2019 branżę transportową i ubezpieczeniową zelektryzowała informacja, że na Podkarpaciu doszło do nietypowej szkody. W cysternę przewożącą płynny asfalt uderzył piorun. Najstarsi właściciele i prezesi firm transportowych nie pamiętali podobnego przypadku. Górale też nie.

więcej

Kontakt

  • Transbrokers.eu Sp. z o.o.
    ul. Fiołkowa 3
    52-200 Wysoka, Polska
  • (71) 726 31 74
  • info@transbrokers.eu
  • Zezwolenie 1981/13
Zapytaj o ofertę